--------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nasza Firma świadczy poniższe usługi:
1. opracowania map do celów projektowychINFORMACJA:
Opracowania geodezyjno-kartograficzne do celów projektowych obejmują przygotowanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do wykonania projektu budowlanego. Mapy do celów projektowych - są niezbędne do zrealizowania jakiejkolwiek inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę. Mapa taka powinna być wykonana jako kopia aktualnej mapy zasadniczej lub innej przyjętej wcześniej do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

(Tekst pochodzi z: http://poradnikprojektanta.pl/mapa-do-celow-projektowych/)

2. opracowania map do celów prawnychINFORMACJA:
Opracowanie w postaci dokumentu niezbędne podczas czynnośći prawnych m.in. w czasie postępowania sądowego w sprawie:
- nabycia nieruchomości na skutek zasiedzenia,
- założenia księgi wieczystej, itp.

3. opracowania map do celów opiniodawczychINFORMACJA:
Opracowanie w postaci kopia mapy zasadniczej, ewidencyjnej lub innej, uzupełniona w miarę potrzeb odpowiednimi elementami graficznymi i opisowymi, w zależności od celu, do którego jest wykonywana.

4. opracowanie map tematycznychINFORMACJA:
Według definicji mapa tematyczna to jeden z wielu rodzajów opracowań kartograficznych, który przedstawia jeden lub kilka wybranych elementów treści mapy ogólno-geograficznej, tworzona z przeznaczeniem dla konkretnego użytkownika.

5. tyczenie obiektów budowlanychINFORMACJA:
Wszystkie obiekty budowlane (np. budynek mieszkalny) wymagające pozwolenia na budowę muszą zostać wyznaczone w terenie przez geodetę przed rozpoczęciem robót budowlanych. Do wytyczenia można przystąpić w chwili kiedy jest opracowany projekt i wydane pozwolenie na budowę. Na podstawie danych (miar) z projektu budowlanego oraz projektu zagospodarowania geodeta opracowuje miary do wyniesienia obiektu w terenie (wytyczenia). Tyczenie to wyniesienie punktów charakterystycznych np. narożniki projektowanych budynków, osie konstrukcyjne. Geodeta zobowiązany jest dokonać w dzienniku budowy stosowny wpis informujący o tym fakcie.

6. tyczenie sieci uzbrojenia terenuINFORMACJA:
Tyczenie sieci uzbrojenia terenu (prąd, woda, kanalizacja, gaz itd.) polega na wyznaczeniu w terenie i utrwaleniu punktów projektowanej sieci czy też przyłącza, zgodnie z jej zaprojektowanym przebiegiem.
Sieć uzbrojenia stanowią wszystkie rodzaje przewodów naziemnych i podziemnych wraz z towarzyszącymi im obiektami, funkcjonalnie z nimi powiązanymi. Geodeta wyznacza w terenie punkty załamania (zmiany) kierunku sieci, kolizje (skrzyżowania z istniejącymi sieciami), punkty armatury podziemnej i naziemnej (trójniki, odejścia), obiekty podziemne (studzienki, kanały, komory), obiekty naziemne (wsporniki, podpory) i inne obiekty. Geodeta zobowiązany jest dokonać w dzienniku budowy stosowny wpis informujący o tym fakcie.

7. pomiary powykonawcze i kontrolneINFORMACJA:
Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obejmuje obiekty budowlane, które wymagały pozwolenia na budowę a także urządzenia podziemne, czyli np. przyłącza elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne itd. przed oddaniem do użytkowania wymagają wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Dokumentacja inwentaryzacyjna zawiera pomiary z każdego rodzaju zakończonych prac, natomiast jej elementem wynikowym jest mapa przedstawiająca pełny obraz wykonanej inwestycji.

8. podziały nieruchomościINFORMACJA:
Fizyczny podział geodezyjny określonej działki gruntowej polega na ewidencyjnym wyodrębnieniu przynajmniej dwóch lub większej ilości działek bez zmiany ich dotychczasowego właściciela, aby w przyszłości , po ich prawnym zbyciu osobie trzeciej, mogły stanowić odrębne nieruchomości gruntowe. Podziałowi geodezyjnemu podlegają nieruchomości gruntowe i budynki.

9. rozgraniczenia nieruchomościINFORMACJA:
Rozgraniczenie nieruchomości sporządzane jest w wyniku istnienia spornych granic nieruchomości. Polega na odtworzeniu na gruncie przebiegu granic na podstawie punktów i linii granicznych oraz dokumentów z ewidencji gruntów. Jeżeli brakuje tych danych przyjmowane jest od stron oświadczenie na temat przebiegu granic. Postępowanie kończy się decyzją administracyjną o ustaleniu przebiegu granicy.

10.wznowienia znaków granicznychINFORMACJA:
W przypadku przesunięcia, uszkodzenia lub zniszczenia wcześniej istniejących punktów granicznych, należy poprawnie określić położenie granic poprzez wznowienie znaków granicznych. Czynność ta jest możliwa do przeprowadzenia jedynie dla granic prawnych dla których istnieje pełna dokumentacja geodezyjna pozwalająca odtworzyć granice w terenie z wymaganą dokładnością.

11.pomiary sytuacyjneINFORMACJA:
Zespół czynności technicznych pozwalających na określenie kształtów i wzajemnego położenia szczegółów terenowych umożliwiających przedstawienie ich obrazów w rzucie prostokątnym na powierzchnie odniesienia w odpowiedniej skali.

12.klasyfikacja gruntów INFORMACJA:
Uzupełniającą gleboznawczą klasyfikację gruntów przeprowadza się w ramach:
- zmian i aktualizacji użytków rolnych i klas gruntów,
- sprawdzenia gleboznawczej klasyfikacji gruntów,
- melioracji gruntów ornych i użytków zielonych,
- rekultywacji gruntów

... oraz wiele innych.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jeśli interesuje Cię nietypowe zlecenie, ktore nie znajduje się w w.w skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mail'em.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posiadamy niezbędne doświadczenie, w każdej wyżej przedstawionej dziedzinie.
W ostatnich latach zajmowaliśmy się obsługa budowy elektrownii wiatrowych Pągów (17 wiatraków) oraz Wilków (5 wiatraków).
Zapraszamy do współpracy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znajdź swoją działkę: geoportal.gov.pl
większy film: https://youtu.be/OcjZukbChaU
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znajdź swoją księgę wieczystą: Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych